Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe jest nowością w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej w zakresie pielęgnacji skóry twarzy. Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnej aparatury. Łączy ona ze sobą zdolność wprowadzania aktywnego wodoru do skóry na poziomie komórkowym z procesem elektroporacji.
Na czym polega zabieg
Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, które oczyszczają komórki skóry. Wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Dzięki niewielkim rozmiarom pierwiastka i małej masie, wodór może zostać wprowadzony do głębokich struktur skóry. Po dotarciu tam, eliminuje wolne rodniki, które powodują pojawianie się oznak starzenia się skóry.
Zabiegowi oczyszczania wodorowego towarzyszy proces elektroporacji. Jest to pewien rodzaj mezoterapii, jednak bez zastosowania igieł. Dlatego zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Dzięki impulsom elektrycznym, które tworzą zmiany w błonach komórkowych, tworzą się mikrokanały w skórze. Te z kolei wspomagają głębsze wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry.
Jak wygląda zabieg
Pełen zabieg składa się z czterech etapów. Pierwszym z nich jest mikrodermabrazja diamentowa lub peeling kawitacyjny, które mają oczyścić skórę ze zrogowaciałego naskórka, resztek makijażu oraz usunąć zanieczyszczenia znajdujące się w porach skóry. Następnie skóra poddawana jest wprowadzaniu aktywnego wodoru do głębszych warstw skóry. Kolejnym etapem jest elektroporacja na bazie czystego kwasu hialuronowego. Na koniec, skóra twarzy poddana jest masażowi przy zastosowaniu odpowiednio dobranych produktów.
Ciekawostki
Zabieg ten wykonuje się za pomocą specjalnych urządzeń. Jednym z nich jest HYDROGENIUM Plus łączące pięć technologii zabiegowych. Umożliwia wykorzystanie możliwości aktywnego wodoru, oraz wprowadzenie preparatów aktywnych skutecznie w głąb skóry. Podstawą zabiegu jest aktywny wodór wytwarzany dzięki zastosowaniu wysokiej jakości generatora. Urządzenie usuwa z wody tlen oraz niekorzystne jony chloru, siarki, fosforu i nasyca ją aktywnym wodorem oraz korzystnymi jonami wapnia, magnezu i potasu. Aktywny wodór jest najsilniejszym ze znanych antyoksydantów. Jako najmniejszy i najlżejszy z pierwiastków z łatwością wnika w głąb struktur skóry, gdzie wiąże się z najbardziej szkodliwymi wolnymi rodnikami tlenowymi. Następnie w postaci wody jest wydalany z organizmu.
Po zabiegu