Logo Maia

LECZENIE MIGRENY BOTOKSEM

Ci z Państwa, którzy cierpią na migrenowe bóle głowy wiedzą, że ta dolegliwość potrafi wykluczyć chorego z normalnego życia na kilka lub nawet kilkanaście dni. Zaburza to zarówno życie samego chorego jak i jego bliskich i również komplikuje wykonywanie pracy. Jednakże jest sposób, który może w znamienny sposób ograniczyć bóle migrenowe.

Sposobem tym jest leczenie migreny toksyną botulinową, popularnie zwaną botoksem.

Zabieg poprzedza dokładny wywiad w celu określenia, które partie mięśni głowy uciskają, ugniatają lub w inny sposób drażnią nerwy odpowiedzialne za migrenę. Następnie pacjentka lub pacjent jest poddawany zabiegowi. Analiza pacjenta i sam zabieg odbywają się podczas jednej wizyty w gabinecie.
Preparat toksyny botulinowej – BOTOX jest podawany drogą iniekcji do wybranych u danego pacjenta partii mięśni mimicznych, które w ten sposób są blokowane i rozluźniane i dzięki temu ograniczane są napady migreny.

Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się nawet ponad 12 tygodni, co oznacza, że efekt leczenia jest długotrwały ale dla podtrzymania efektu leczenia u większości pacjentów potrzebne są kolejne podania BOTOXU.

Kilkunastominutowy zabieg nie wymaga znieczulenia ani żadnej rekonwalescencji – powrót do normalnej aktywności życiowej jest natychmiastowy.
Pierwsze efekty leczenia są zauważalne po tygodniu od zabiegu.

BOTOX jest skuteczny w leczeniu migreny w ponad 80% przypadków. U więcej niż połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia napadów, a u pozostałych do co najmniej dwukrotnego zmniejszenia ich częstotliwości i siły.


KOREKCJA ZMARSZCZEK MIMICZNYCH W OBRĘBIE TWARZY I SZYI

Zabiegi z toksyną botulinową AZZALURE w tym wskazaniu są znane i powszechnie doceniana jest ich skuteczność. W zabiegach łączonych z podaniem osocza bogatopłytkowego uzupełnionego autologiczną fibryną, z mezoterapią lub wypełnianiem kwasem hialuronowym można osiągnąć spektakularne efekty odmłodzenia twarzy i szyi pacjentek, choć zabiegi te są też polecane dla panów.

Korekcji można poddać:

  • zmarszczki poprzeczne czoła
  • lwią zmarszczkę
  • kurze łapki w zewnętrznych kątach oka
  • tzw. królicze zmarszczki na nosie
  • boczne części brwi – uniesienie
  • opadające kąciki ust
  • dołeczki w podbródku
  • napięte pasma mięśnia szerokiego szyi
  • zmarszczki dekoltu

Każdy przypadek podlega indywidualnej konsultacji z ustaleniem rodzaju zabiegów oraz ich planu. Po konsultacji, podczas tej samej wizyty jest wykonywany pierwszy zabieg. W większości wypadków leczenie zmarszczek botoksem obejmuje jednocześnie kilka okolic twarzy. W takich przypadkach cena zabiegu jest ustalana indywidualnie dla pacjenta.

Efekt terapii można zauważyć już po kilku dniach. Zakończenia nerwowe są zablokowane przez toksynę na okres 6-12 miesięcy – później powstają nowe, przez co rezultaty leczenia zanikają. Kolejną sesję można przeprowadzić średnio po 7-12 miesiącach (rezultaty utrzymują się najdłużej w przypadku zabiegów w obszarze pach).

Call Now Button

Facebook